Özel Fm
Salih Zeki Keş
1969 Konya / Kadınhanı'nda doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Kadınhanı'nda tamamladı. 1987'de Kadınhanı İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi.

1988'de Erzurum Atatürk Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kayıt yaptırdı. Lisans öğreniminin üç yılını burada bölüm birincisi olarak tamamladı. Lisans öğreniminin son yılını, Selçuk Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi,Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne yatay geçiş yaparak 1993'te bitirdi.

Aynı yıl Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Arap Dili ve Belağatı Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans programına kayıt yaptırdı. 1993 - 1994 öğretim yılında ders aşamasını başarıyla tamamladı. Takip eden dönemlerde Arap Filolojisi alanını konu alan yüksek lisans tezini hazırladı.
1994'te Ankara Üniversitesi TÖMER Dil Öğretim Merkezi Konya Şubesi'nde, Arapça - Türkçe Okutmanı olarak çalışmaya başladı.

1995 - 1996 yıllarında A.Ü.TÖMER Konya Şubesi'ndeki görevine devam ederken aynı zamanda A.Ü.TÖMER Karaman Şubesi'nde de Arapça derslerinde okutmanlık yaptı.

1997 yılı, Nisan - Kasım ayları arasında askerlik görevini tamamladı. Aynı yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bitlis iline sınıf öğretmeni olarak atandı. Ancak, TÖMER Konya Şubesi'ndeki görevine devam etmesi nedeniyle sınıf öğretmenliği görevine başlamadı.

;1999 yılı sonu itibariyle TÖMER'deki görevinden istifa etti ve Konya�da, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ithalat/ihracat departmanında müdür yardımcısı olarak çalışmaya başladı.

2001 yılında çalıştığı şirketin Kahire Ofis Müdürü olarak Mısır'da bulundu. Bu yılın sonunda, şirketten ayrıldı ve 2002 başlarında A.Ü.TÖMER Konya Şubesi'nde Arapça - Türkçe okutmanı olarak tekrar çalışmaya başladı ve 2003 yılı sonunda, Konya Şubesi'nin, Ankara Üniversitesi Senatosu'nun aldığı kararla kapatıldığı 30 Eylül 2003 tarihine kadar çalışmasını sürdürdü. TÖMER Merkez Müdürlüğü tarafından 1 Ekim 2003 tarihi itibariyle Ankara Merkez'de çalışmak üzere tayin edildi. Ancak bu görevi kabul edemeyerek istifa etti.

2004 yılı sonlarında, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel öğretim faaliyeti gösteren AKADEMİ DİL KURSU'nda Arapça Bölümü'nü kurdu. Halen AKADEMİ DİL KURSU ARAPÇA BÖLÜM SORUMLUSU olarak çalışmaktadır.

2005 yılı Haziran'ında Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek Radyo İle Arapça Kursu "Radyo Dershanesi" Programını başlattı ve halen programı hazırlayıp sunmaya devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça dışında İngilizce, Almanca ve temel düzeyde Farsça, Osmanlıca bilmektedir.
   
   


duyuru

bir ayet
Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) "Rabbimiz, sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru."
Âl-i İmrân - 191  

bir hadis
Rasulullah (s.a.s), şöyle buyurdu:
"Helâl belli, haramda bellidir. İkisi arasında ( helâl mı, haram mı, belli olmayan bir takım) şübheli şeyler vardır ki, çok kimseler, bunları bilemezler. Her kim şübheli şeylerden sakınırsa, ırzını da dinini de tertemiz tutmuş olur.
Her kim şübheli şeylere dalarsa, (içine girilmesi yasak olan) koruluk etrafında davarlarını otlatan bir çoban gibi, çok sürmez içeriye dalabilir.
Haberiniz olsun, her devlet başkanının kendisine mahsus bir koruluğu olur. Gözünüzü açın, Allah’ın yeryüzündeki koruluğu da, haram ettiği şeylerdir."
Buhârî-Müslim  

bir söz
Kendini düzelt, yoksa halk seni düzeltir.
Hz.Ebu Bekr (r.a.)  

canlı yayın

facebook twitter youtube
dailymotion vimeo instagram

Copyright © 2003 - 2018
Tüm hakları saklıdır.
Yurt Fm Rahmet Fm Risale Fm İrşad Fm Hikmet Fm
Ana Sayfa     |     Kurumsal     |     Yayın Akışı     |     Arşiv     |     E-Kitap     |     Gizlilik ve Güvenlik     |     İletişim